Pani Detektyw Sowa. Adam Święcki

TYTUŁ: Pani Detektyw Sowa
AUTOR: Adam Święcki
CYKL: Trochę hałasu z głębi lasu
WYDAWNICTWO: TADAM
GATUNEK: Literatura dziecięca, Komiks dla najmłodszych
EGZEMPLARZ RECENZENCKI dzięki uprzejmości Wydawnictwa TADAM


Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik

Huhuu, huhuu!

Pani Sowa, mądra głowa, musi rozwiązać zagadkę. A zagadka do najłatwiejszych nie należy... bo z dębu zniknęły wszystkie żołędzie! Tak zuchwała kradzież wymaga zaangażowania w sprawę detektywa z prawdziwego zdarzenia! Detektywa, który nie przegapi żadnego śladu, który złapie trop, znajdzie świadków i w końcu rozwiąże tak trudną zagadkę. Czy Pani Sowa znajdzie złodziejaszka? Chwyć w dłoń lupę, otwórz umysł i podążaj wraz z Sową po śladach, które prowadzą do... =) do rozwiązania zagadki =)

Pani Detektyw Sowa rozpoczyna cykl "Trochę hałasu z głębi lasu", czyli pięknie, kolorowo wydany komiks dla najmłodszych. Książeczka umili czas nie tylko maluszkom, ale i dzieciom w wieku wczesnoprzedszkolnym. Mój przedszkolak bawił się (i nadal się bawi, bo codziennie czytamy wszystkie książeczki z serii) fantastycznie podążając śladami złodziejaszka i towarzysząc Sowie w prywatnym śledztwie. 

Króciutka książeczka ze sztywnymi stronami (wytrzymałymi na nacisk, gniecenie, szarpanie, ciągniecie;)) inicjuje naukę samodzielnego przekręcania stron przez maluszka. Wyrazista, kolorowa, ale stonowana grafika przykuwa wzrok. Perypetie zwierzęcych bohaterów rodzą pytania i dyskusję o życiu leśnych zwierzątek. Dziecko nie jest bombardowane faktami, ale przyswaja informacje wplątane w sposób naturalny w fabułę: że dąb ma żołędzie, że sowa jest zwierzęciem nocnym, że to, co stało się z żołędziami, jest zjawiskiem naturalnym=) Bardzo ciekawym zabiegiem w serii "Trochę hałasu z głębi lasu" jest powtarzalność postaci, czyli występowanie w jednej bajce bohaterów z innych książeczek serii. Pani Sowa spotyka Misia i Lisa, których przygody śledzimy w oddzielnych książeczkach. To bardzo udany i trafiony zabieg doskonalący spostrzegawczość, umiejętność myślenia przestrzennego oraz ćwiczenie pamięci.

Gwarantuję, że Sowa, Misio oraz Lis i Wilk będą komiksami czytanymi codziennie. Każdy z domowników znajdzie swojego pupila. Ja swojego mam, Synek swojego ma. A w kim zakochasz się Ty i Twój Maluszek?=)

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik


Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik

Komentarze

Popularne posty