Kacper w operze. Kacper w muzeum. Adam Święcki

TYTUŁ: Kacper w operze. Kacper w muzeum.
AUTOR: Adam Święcki
ILUSTRACJE: Adam Święcki
WYDAWNICTWO: TADAM
GATUNEK: Literatura dziecięca
EGZEMPLARZE RECENZENCKIE dzięki uprzejmości Wydawnictwa TADAM

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik 


Gdyby ktokolwiek miał wątpliwości, która z szalonych, pełnych magii przygód Kacperka najbardziej przypadła nam do gustu, proszę zerknąć na powyższe zdjęcie. Mnie zachwyciła enigmatyczna aura, nuty zaklęte w słowach, emocje zwizualizowane barwami oraz solidną, odważną kreską, historia opowiedziana obrazem. A Synka pochłonęła pełna przygód (a nawet po trosze i niebezpieczeństw!) wyprawa na poszukiwanie skarbów.

Kacper w operze.
Rodzice zabierają Kacperka do "magicznego miejsca, w którym śpiewem opowiada się historie". To właśnie tam czeka na Kacperka bardzo, ale to bardzo ważna misja. Aby spektakl mógł zakończyć się sukcesem chłopiec musi sprostać wyzwaniu i dać się porwać magii.
Pan Adam Święcki w bardzo wyrazisty sposób oddziałuje na wyobraźnię i wrażliwość czytelnika. I tego małego, i dorosłego. Odkrywa przed nami świat nut zaklęty w prostych słowach, przejrzystej, nasyconej barwami grafice i niebanalnej, pełnej finezji historii. Chwytamy Kacperkową dłoń i rzucamy się w wir niesamowitych doznań natury emocjonalnej. Wraz z nim słuchamy, przeżywamy i tworzymy muzykę. Razem tworzymy sztukę.
Autor w bardzo subtelny i naturalny sposób wplata w tekst "trudne wyrazy", których znaczenie, jeśli nie z kontekstu wypowiedzi, wyjaśnią dziecku rodzice. Główny bohater małych chłopczyk uzmysławia nam, że warto dać się porwać muzyce, bo tak do końca nie wiadomo gdzie zaniesie nas uwertura, o czym jest libretto i jaki wydźwięk pozostawi w nas aria.

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik 

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik 

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik 


Do abordażu! Czas na wyprawę o kryptonimie POSZUKIWANIE SKARBÓW! Kacper wraz z rodzicami rusza na pełną niebezpieczeństw i zaskakujących odkryć podróż. Poznaje Tadzika, podziwia świat zaklęty w obrazach i kunszt artystyczny rzeźbiarzy. Muzeum lotnictwa zawróciło Kacperkowi w głowie, a w muzeum techniki chłopiec podejmuje ostateczną (?;)) decyzję: zostanie w przyszłości kosmonautą. Jeśli chce się dowiedzieć co porwało tatę Kacpra w muzeum kolejnictwa, kto cierpi na chorobę morską i co, zdaniem Kacperka, robili jego dziadkowie w jaskiniach, skuście się na najeżoną przygodami podroż w towarzystwie dzielnego zucha Kacperka. Bo chłopiec po raz kolejny puszcza wodze fantazji i, dopingowany przez rodziców, przemierza bezkresne krainy, w których jest tyle rzeczy do odkrycia, tyle rzeczy do zrozumienia i tyle cudowności do podziwiania.

Lektura Kacper w muzeum umożliwia wycieczkę edukacyjną. Ta wyprawa uczy, fascynuje i zasiewa w dziecku ziarenko ciekawości co to jest archeologia?, co można znaleźć w bursztynie?, czym zajmuje się paleontologia? Przepiękna, sztywna okładka, feeria barw na każdej stronie, duży format książeczki zachwycają równie mocno jak opowiadana historia.

Propozycje Wydawnictwa Tadam to po raz kolejny dopracowane w najmniejszym szczególe publikacje, które zachwycą wybredny gust małego czytelnika. Chociaż, będąc szczerą, Kacper w operze został przeczytany tylko raz... A Kacper w muzeum podbił serce mojego Synka od pierwszego wejrzenia w okładkę =)

Polecam.Oczywiście polecam =)

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik 

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik 

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik 

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik 

Komentarze

Popularne posty