Wróżka z Gwiezdnego Pyłu. Lena Wolska

TYTUŁ: Wróżka z Gwiezdnego Pyłu
AUTOR: Lena Wolska
WYDAWNICTWO: Novae Res
GATUNEK: Literatura dziecięca/Literatura piękna
EGZEMPLARZ RECENZENCKI dzięki uprzejmości Wydawnictwa Novae Res

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik Mam na imię Ania.
Mam 30 lat.
I jestem Wróżką z Gwiezdnego Pyłu... =)

Dajcie się porwać tej historii. Pozwólcie, aby słowa i piękno w nich zawarte wlały się do waszego wnętrza. Chwyćcie Hanię za dłoń, otwórzcie oczy, otwórzcie uszy, otwórzcie umysł, bo lekcja w jakiej uczestniczy dziewczynka jest najważniejszą w jej, i mam nadzieję i w Twoim,  życiu.

Hania to ośmioletnia dziewczynka. Od dawna marzy aby zostać dobrą wróżką. Ale doskonale wie, że dobre wróżki istnieją tylko w bajkach, więc nici z jej planów. Pewnego dnia na leśnej polanie spotyka ją coś niebywałego poznaje szarego, sędziwego Wilka. Czyste serce i chłonny umysł dziewczynki sprawiają, że Wilk, Mag nad Magami postanawia zabrać Hanię w podroż. Podroż pełną mądrości, dobra i piękna.

Tak Wróżka z Gwiezdnego Pyłu to bajka. Ale uwierzcie, to nie jest zwykła bajka, w której występują magiczne stworzenia, fantastyczne postaci i siły nadprzyrodzone. Odrzucając na bok tę fantastyczną otoczkę otrzymujemy dekalog dobra i etos człowieczeństwa. Kwintesencja miłości w baśniowej otoczce. Jeśli przeszkadza Ci to, że bohaterką jest dziecko, które rozmawia ze zwierzętami zapomnij o tym i skup się na przekazie, na mądrości zawartej w prostych słowach, które tworzą zwyczajne zdania. Zwyczajne zdania, które mają potężną moc i potrafią odmienić nasze życie. Brzmi patetycznie? Może... Ale już dawno żadna książka nie wprawiła mnie w taki stan osłupienia emocjonalnego. Żadna książka nie wstrząsnęła moim kodeksem moralnym i spojrzeniem na siebie.

Pani Lena Wolska w łatwo przyswajalny sposób przekazuje czytelnikowi całą prawdę o miłości i daje receptę na polepszenie jakości naszego życia. Taka zwyczajna, króciutka bajka, a taki potężny ładunek emocjonalny. Z tej książeczki bucha ciepło, które rozgrzewa nas od środka wznieca gasnący żar empatii, dorzuca polana do bezinteresowności, i na nowo wskrzesza w nas miłość do samego siebie.

Wróżka z Gwiezdnego Pyłu zmieniła moje życie. Na lepsze. Na pełne dobra, zrozumienia i ciepła...

"Dobroć pojawia się w momencie, kiedy zrozumiesz brak różnic".

"Ludzie czekają na właściwe warunki do szczęścia. Mówią, że będą szczęśliwi po tym, jak coś się wydarzy [...] Dają swojemu szczęściu jakieś zewnętrzne warunki, które powinny się wydarzyć. Ale tak to nie działa. Prawdziwe szczęście bierze się ze środka".

"A miłość to niezwykłe uczucie, Haniu. To najpotężniejsza i najstarsza magia. Potrafi leczyć. Ale pod warunkiem, że jest prawdziwa".

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik 


Komentarze

Popularne posty