Cosiowa tajemnica. Katarzyna Śpiewak

TYTUŁ: Cosiowa tajemnica
AUTOR: Katarzyna Śpiewak
ILUSTRACJE: Katarzyna Śpiewak
WYDAWNICTWO: Novae Res
GATUNEK: Literatura dziecięca
EGZEMPLARZ RECENZENCKI dzięki uprzejmości Wydawnictwa Novae Res

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik 


Urocza i cieplutka bajka dla młodszych dzieciaczków wprost stworzona do czytania na hamaku.

Amelka spędza wakacje u dziadka Franka i babci Zuzi. Zajada się ukochanymi pierogami z jagodami, chodzi na spacery z dziadziusiem oraz bawi z Antosiem i Kubą. To właśnie od chłopców (drogą zmyślnej poczty "wypluwajacej listy";)) dowiaduje się, że w ogrodzie dziadka COŚ się kryje. Dzieciaki wspólnie próbują odkryć, kto wydaje tajemnicze dźwięki dochodzące z kolczastych krzaków dziadka i jaki sekret skrywa dziadek Amelki.

Cosiowa tajemnica to idealne bajeczka na cieple, letnie popołudnie. Ma w sobie wszystkie elementy, które przykuwają uwagę naszej pociechy: głównymi bohaterami są dzieci, które uwielbiają nie tylko przygody, ale i wynalazki, ściśle tajne narady oraz nie boją się odkrywać tajemnic, mimo iż tajemnice owe parskają i posapują ;) Rozwiązanie zagadki jest po prostu... słodkie =) Książka została pięknie ilustrowana kolorowa, radosna, pełna słońca i uśmiechu zamienionego na barwy i kształty. Cosiowa tajemnice ma także walory edukacyjne oraz morał.

Bardzo przyjemna, radosna bajka, którą moje pięcioletnie dziecię słuchało z wielkim zainteresowaniem. I oczywiście po lekturze przystąpiliśmy żwawo do projektowania naszej prywatnej "wypluwaczki listów"=)

Polecam. Koniecznie na hamaku! =)

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik 

Komentarze

Popularne posty