Kobieta w oknie. A. J. Finn

TYTUŁ: Kobieta w oknie
AUTOR: A. J. Finn
TŁUMACZENIE: Jacek Żuławnik
WYDAWNICTWO: W.A.B.
GATUNEK: Thriller


Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik


"Nieodkładalna" =) oooooo tak =)
Agorafobia, alkoholizm, depresja i zagadka. Czy kiedykolwiek znudzi mi się czytanie książek z wariacją tych samych motywów? Na pewno nie, jeśli będą "wyglądały" tak jak Kobieta w oknie =D

Główną bohaterką (i narratorką) jest Anna Fox ceniona i utalentowana psycholog dziecięca, która w wyniku traumatycznych wydarzeń popada w depresję i agorafobię. Każdy dzień rozpoczyna od kieliszeczka (lub dwóch) merlota, a pozostałe godziny spędza na snuciu się po domu w rozmemłanych ciuchach, brudnym szlafroku i poplamionych dresach. Oraz na  podglądania sąsiadów. Traf chciał, że staje się świadkiem przerażających wydarzeń w domu Russelów nowych sąsiadów. Anna wie, co widziała... sęk w tym, że Russelowie zaprzeczają... a kto uwierzy mitomance-alkoholiczce na psychotropach?

Mam słabość do powieści, które rozgrywają się w jednym miejscu (np.: Gra Geralda Stephena Kinga). Autor musi wykazać się niemałymi umiejętnościami, aby zrekompensować czytelnikowi brak zmiany otoczenia i przykuć jego uwagę. Przyznaję, że w Kobiecie w oknie pojawiają się nudnawe fragmenty, ale moim zdaniem jest to zabieg celowy, skoncentrowany na próbie oddania w jakiej matni znajduje się Anna. Całość to rewelacyjnie skonstruowany thriller psychologiczny, którego zakończenie może przyprawić o trwały wytrzeszcz oczu.

Polecam.

Komentarze

Popularne posty