Kotek Psotek, Karuzela, Kołowrotek. Monika Sylwia Ziemann

TYTUŁ: Kotek Psotek, Karuzela, Kołowrotek
AUTOR: Monika Sylwia Ziemann
ILUSTRACJE: Grażyna Rigall
WYDAWNICTWO: Novae Res
GATUNEK: Literatura dziecięca, Wiersze dla dzieci

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik

Calutka książka jest taka jak tytuł. Zabawna, urocza, "intensywna" i mocno zakręcona =) 
Szukam słowa, szukam słowa... MAM! Kotek Psotek, Karuzela, Kołowrotek to przesympatyczna książka=)

APEL: czytajmy dzieciom wiersze! Liryczna odsłona literatury dziecięcej to trening dla umysłu i wyobraźni. Kilkakrotnie powtórzony wiersz zostaje w pamięci i w życiu dziecka na zawsze. Wiersze autorstwa Pani Ziemann przede wszystkim rozśmieszą, ale i wzruszą, zwrócą uwagę na piękno naszego świata, uczą wrażliwości, empatii i dobra.

Wśród dziewiętnastu wierszy znajdziemy m.in. tajemnicze psotne zwierzątko, które nie lubi, kiedy moknie. Poznamy różnice między wsią i miastem. Dowiemy się gdzie skrywa się wiatr. Zobaczymy naprawdę brudnego chłopca. Pomarzymy sobie w cieniu drzewa. Zatęsknimy za latem i pomarańczowymi piegami na nosie. Poznamy zwyczaje wiewiórki i zgubne zamiłowanie do czekolady. Nauczymy się dzielić, bawić i doceniać niezależność. Na sam koniec porwie nas trąba powietrzna i wypluje na koniec z wielgachnym i szczerym uśmiechem na twarzy.

"Debeściakami" mojego Synka zostały oczywiście wiersze, w których główną rolę odgrywają zwierzęta (Psotek, Koguty,Wiewiórka, Głodny wróbel, Spójrzcie na tamtego psa). Autorka przeniosła najpiękniejsze wartości w świat zwierząt i doskonale wyjaśniła na czym polega czynienie dobra.

Bardzo pozytywny i bardzo ważny wydźwięk ma Modna zebra. Wszak każdy z nas, w pewnym stopniu, wdziewa maskę i często ukrywa prawdziwe "ja" pod przykrywką uśmiechu...

Mój pięciolatek jest zauroczony tą publikacją. Niebagatelną rolę w pozytywnym odbiorze wierszy odgrywa grafika. Nastroszone, nabuzowane walczące koguty, brudna buzia Brudasa, wielki ząb i "próchnicowy potwór" śmieszą równie mocno jak sam wiersz. Pełnię szczęścia dopełnia sztywna, pastelowa okładka, piękna kolorystyka oraz płyta CD wiersze czyta Piotr Fronczewski.

Kotek, Psotek, Karuzela, Kołowrotek idealnie sprawdzają się do "czytania przed spaniem" krótkie, zwięzłe, z jasnym przekazem i pięknymi ilustracjami.


Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik

Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik

Komentarze

Popularne posty